Podróż w świat starych pieniędzy, sztaby złota, bankowe zakamarki i konkursy z nagrodami - to tylko niektóre z atrakcji tegorocznych Dni Otwartych Narodowego Banku Polskiego. W najbliższych miesiącach będzie można zwiedzić główną siedzibę banku centralnego w Warszawie, a także oddziały w największych miastach Polski.

Dni otwarte wrocławskiego NBP

Dni Otwarte NBP to okazja do uczestniczenia w nietypowej lekcji ekonomii. Można się z niej dowiedzieć o historii bankowości centralnej w Polsce, roli banku centralnego w gospodarce, a także poznać historię pieniądza. Jest to też szansa, na naukę praktycznych umiejętności - rozpoznawania autentyczności banknotów i bezpiecznego korzystania z kart płatniczych.

Wizyta w NBP to podróż w nieznany na co dzień świat ekonomii, numizmatów, maszyn do liczenia, sortowania i paczkowania pieniędzy. Takie urządzenia będzie można oglądać na wystawach między innymi w Białymstoku, Bydgoszczy i w Warszawie. Znaną z filmu "Vabank" największą w Europie bankową salę operacyjną będzie można zobaczyć w łódzkim oddziale NBP. Dostępne na wyciągnięcie ręki będą także drogocenne sztaby prawdziwego złota.

Harmonogram Dni Otwartych NBP

Wrocław - 28 marca - 3 kwietnia

Kraków - 9 - 15 kwietnia

Opole - 9 - 15 maja

Kielce - 21 - 27 maja

Warszawa - 30 maja - 3 czerwca

Centrala NBP w Warszawie - 18 - 19 czerwca

Bydgoszcz - 27 czerwca - 2 lipca

Gdańsk - lipiec

Poznań - 12 - 17 września

Szczecin - 26 września - 2 października

Rzeszów - 26 września - 2 października

Lublin - 10 - 16 października

Łódź - 22 - 28 października

Zielona Góra - 3 - 8 listopada

Białystok - 14 - 20 listopada