Uwaga planujący kupno mieszkania z rządową dopłatą! Zmieniają się warunki udzielania tych kredytów. Od 1 października będą nowe limity ceny metra kwadratowego. By skorzystać z programu „Rodzina na swoim” trzeba znaleźć mieszkanie, w którym cena metra nie przekracza ustalonego pułapu.

Zmiany nie oznaczają ułatwienia dostępu do kredytu z rządową dopłatą. Do tej pory limity tylko rosły. Tym razem wszystko zależy od województwa – zwiększy się wybór mieszkań w Warszawie, Szczecinie czy Opolu, ale zmniejszy się np. w Poznaniu, bo tam limit spadnie.

Osoby, które myślą o tym, żeby skorzystać z programu, powinny się pospieszyć. Po tym jak limit zostanie obniżony, ich wymarzone mieszkanie może już nie spełniać warunków. Spadają bowiem koszty materiałów budowlanych, koszty pracy w budownictwie. To oczywiście przełoży się na limity cen w ramach programu „Rodzina na swoim” - mówi analityk Jarosław Sadowski.

Niestety – jak twierdza eksperci – w najbliższym czasie nie będzie dużo łatwiej o kredyt z dopłatą. Limity, jeśli w ogóle będą rosły, to raczej nieznacznie.