W Polsce kwitnie biznes związany z działalnością pedofilów. Policja z ubiegłym roku zatrzymała ponad 500 osób, które wykorzystywały seksualnie dzieci. Liczba takich przestępstw ciągle rośnie. W tej chwili jest to około tysiąca rocznie, coraz głośniej mówi się o pedofilskiej mafii.

W Komendzie Głównej Policji pracuje specjalna grupa działająca jako cześć biura kryminalnego. Jednak jak się okazuje, nie jest to zespół zbyt liczny. Jest to zespół kilku osób, które na co dzień śledzą, obserwują to, co dzieje się w Internecie - mówi Dariusz Nowak z Komendy Głownej.

Ta mała grupa policjanów penetruje sieć internetową, jako miejsce w którym między innymi pedofile umawiają się na spotkania oraz handlują filmami i zdjęciami pornograficznymi. Tacy policjanci wyspecjalizowani w tym zakresie są również na szczeblu komend wojewódzkich - zapewnia Dariusz Nowak.

Policja twierdzi, że ten zespół na razie wystarczy, aby walczyć z pedofilami, choć sama wymienia statystyki, które dają mocno do myślenia: W ubiegłym roku takich przypadków mieliśmy około 80. Mowa o przypadkach rozbicia gangów pedofilskich, które sięgają daleko za granicę.

08:45