W szwajcarskim Engelbergu trwa kolejny konkurs w skokach narciarskich. Po pierwszej serii, lider Pucharu Świata - Adam Małysz, jest na trzeciej pozycji. Uplasował się na niej oddając skok na odległość 132 metrów i zdobywając 138,6 punktu. Więcej o naszym mistrzu znajdziecie na stronach malysz.interia.pl.

Za nami pierwsza seria i skoki kwalifikacyjne. Do finałowej 50 awansowali wszyscy Polacy. Ten, na którego liczymy najbardziej - Adam Małysz, wypadł dobrze w pierwszej serii i zajmuje trzecią pozycję. Po pierwszej kolejce skoków prowadzi Martin Koch z Austrii, który skoczył na odległość 134 metra i uzyskał 141,7 punktu. Tuż przed polskim skoczkiem uplasował się Simon Ammann ze Szwajcarii - uzyskał 141,3 punkta, skacząc na odległość 133,5 metra. Przed nami druga seria skoków. Odbywają się one na skoczni Titlis-Gross-Schanzen. Jest to największy naturalny obiekt w Europie. Emocje tym większe, że Adam Małysz wciąż ma szansę na zajęcie pierwszego miejsca i powiększenie już ponad 200-punktowej przewagi punktowej nad kolejnymi zawodnikami w klasyfikacji generalnej PŚ.