Adam Małysz zajął wczoraj drugie miejsce w trzecim konkursie 50. Turnieju Czterech Skoczni. Zawody rozegrano w austriackim Innsbrucku. Wygrał Niemiec Sven Hannawald. Trzeci był Austriak Martin Hoellwarth.

Adam Małysz zajął drugie miejsce dzięki temu, że w drugiej serii wytrzymał presję i skoczył tylko pół metra bliżej niż w pierwszej. Nie da się tego powiedzieć ani o Martinie Hoellwarthcie, ani Andreasie Widhoelzlu, którzy po pierwszej serii byli sklasyfikowani wyżej od Polaka. Zwycięzca konkursu w Innsbrucku, Niemiec Sven Hannawald prowadził już po pierwszej serii. Skoczył 134,5 metra i tym samym ustanowił nowy rekord skoczni Bergisel. Adam Małysz w pierwszej serii był czwarty - za skok na odległość 124 m uzyskał notę 123,7 punktu. W ten sposób pewnie wygrał w pojedynku z Francuzem Remi Santiago, który lądował na 112 metrze. Swoją rywalizację z Peterem Zontą przegrał natomiast Tomasz Pochwała. Polak uzyskał 108 m i otrzymał notę 90,4 punktu - Słoweniec skoczył o 9,5 metra dalej i uzyskał 109,5 pkt. Robert Mateja z kolei skakał gorzej od rozstawionego razem z nim Martina Kocha. Polski zawodnik uzyskał odległość 108 m i notę 90,9 pkt. Austriak skoczył 114 m i dostał notę 101,7 punktu. Pochwała i Mateja nie zakwalifikowali się do finałowej trzydziestki. Po wczorajszym konkursie Adam Małysz zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Mając 995 punktów, prowadzi jednak w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich - o niemal 300 punktów wyprzedza Svena Hannawalda.