LOT od połowy maja nie będzie już latał z Warszawy do Bratysławy - poinformował rzecznik spółki Leszek Chorzewski. Powodem jest małe zainteresowanie pasażerów. LOT zaczął latać do Bratysławy w maju 2010 r. Rejsy odbywały się cztery razy w tygodniu.

"LOT podejmuje decyzje dotyczące optymalizacji swojej siatki połączeń koncentrując się na kierunkach przynoszących zysk. Działania te mają na celu trwałą poprawę wyniku finansowego spółki" - powiedział Chorzewski. Dodał, że z analiz spółki wynika, iż "połączenie do Bratysławy nie spełniało naszych oczekiwań". "Nasz powrót na ten kierunek jest możliwy, o ile będzie większe nim zainteresowanie" - zapowiedział.

Bratysława to kolejne zapowiedziane w ostatnim czasie zawieszone połączenie LOT-u. W ubiegłym tygodniu przewoźnik poinformował, że od maja do końca czerwca zawiesi loty z Warszawy do Kairu, a także Bejrutu i Damaszku. Powodem decyzji - podawała spółka - była niestabilna sytuacja społeczno-polityczna na Bliskim Wschodzie, a co za tym idzie, małe zainteresowania tymi kierunkami.

Loty do Kairu zostaną zawieszone od 2 maja do 30 czerwca, do Bejrutu od 7 maja do 23 czerwca, a do Damaszku od 12 maja do 20 czerwca. Rejsy na tych kierunkach LOT uruchomił w ubiegłym roku.