Izraelska policja wpadła pomysł, jak chronić mieszkańców przed palestyńskimi zamachami samobójczymi. Gazeta "Maariv" pisze, że w autobusach miejskich, najbardziej narażonych na zamachy rozwieszone zostaną woreczki z połciami... słoniny.

Słonina może okazać się skutecznym środkiem na terrorystów, gdyż zgodnie z tradycją islamską świnia jest zwierzęciem nieczystym. Wszelki kontakt z nią uniemożliwia zatem dostanie się do raju, co zniechęcić może kandydatów do wysadzania się w powietrze.

Terroryści muzułmańscy wierzą, że za dokonanie samobójczego zamachu bombowego przeciw ludziom uznanym za wrogów islamu nagrodą będzie 70 dziewic czekających w Raju.

Wiadomo, że świnie są także nieczyste w oczach ortodoksyjnych Żydów, ale policja uzyskała już zgodę rabinów, gdyż chodzi w tym wypadku o ratowanie życia ludzkiego. Niewykluczone, że połcie słoniny rozwieszone zostaną też na dworcach kolejowych, w centrach handlowych, szkołach a nawet przedszkolach.

Rabin Eliezer Mosze Fiszer powiedział, że jeśli policja nie zrealizuje tego planu, to dziesiątki tysięcy ortodoksyjnych Żydów uzbroi się w karabiny mogące spryskiwać podejrzane osoby płynnym świńskim tłuszczem.

05:45