450 tys. funtów - tyle kosztuje wystawiona na sprzedaż wyspa w Szkocji. Nowy właściciel - oprócz nieruchomości - będzie miał okazję zyskać także znanych sąsiadów. Na położonym nieopodal półwyspie Kintire znajduje się posiadłość założyciela legendarnych Beatlesów, sir Paula McCartneya.

Cena za wyspę obejmuje ponad 7 hektarów ziemi, modernistyczny dom zbudowany w latach 80. ubiegłego stulecia i dziewicze, piaszczyste plaże. Do tego zapierające dech w piersiach widoki - na skałach często wylegują się foki, a w cieśninie można podziwiać delfiny.

Suma może wydawać się spora, ale jak zauważają eksperci do spraw nieruchomości więcej trzeba zapłacić za skromne mieszkanie w centrum Londynu.

Wyspa położona jest w tak odległym miejscu, że aby dostać się na ląd, trzeba najpierw łodzią dopłynąć do sąsiedniej, większej wyspy i spędzić co najmniej dwie godziny na promie. Wizyta u sir Paula, choć jest on geograficznie najbliższym sąsiadem, nie będzie w związku z tym taka łatwa.

Wyspa wystawiona została na sprzedaż po raz pierwszy pól roku temu za 550 tysięcy funtów, ale ponieważ zainteresowanie potencjalnych inwestorów było niewielka, cenę obniżono o całe 100 tysięcy.

(mpw)