99-letni Giuseppe Paterno udowadnia, że na naukę i spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Sycylijczyk właśnie obronił pracę magisterską i to z wyróżnieniem. Na tym jednak nie koniec. Teraz ambitny 99-latek planuje napisać powieść o swoim rodzinnym mieście.

Giuseppe Paterno urodził się w 1923 roku na Sycylii w ubogiej, wielodzietnej rodzinie. W szkole był wzorowym uczniem. Choć chciał się dalej rozwijać, jego ojciec zdecydował, że musi iść do pracy.

Giuseppe Paterno najpierw pracował jako posłaniec, później na kolei. Wtedy ukończył wieczorową szkołę średnią. Odkąd w 1984 roku przeszedł na emeryturę, poświęcił się czytaniu i zdobywaniu wiedzy, głównie z zakresu filozofii. Napisał też książkę.

Kilka lat temu starszy pan rozpoczął studia na wydziale filozofii uniwersytetu w Palermo. Okazał się jednym z najlepszych uczniów. Wszystkie egzaminy zdawał w terminie i na najwyższą ocenę. Studia ukończył w 2020 roku. 

Podczas pandemii i lockdownu uczył się w domu. Egzamin magisterski zdał z wyróżnieniem w poniedziałek, już w normalnym trybie. Temat jego pracy to: "Locke, Kierkegaard, Heidegger i ich spojrzenie na chrześcijaństwo".

Na tym jednak nie koniec. Jak poinformował syn ambitnego 99-latka, teraz pan Giuseppe zamierza poświęcić się pracy nad powieścią o swoim rodzinnym mieście.