Do sieci trafiło nagranie, na którym Tom Hanks dziękuje za malucha sprezentowanego mu przez mieszkańców Bielska-Białej. Organizatorką akcji ofiarowania aktorowi kultowego auta jest Monika Jaskólska. Gwiazdor nie kryje entuzjazmu: "Monika oszalała z tym fiatem 126p, więc wygląda na to, że będę nim jeździł już wkrótce!".

Przypomnijmy, że organizatorzy akcji zaproponowali, by mieszkańcy Bielska-Białej zebrali fundusze i kupili Tomowi Hanksowi "fiacika". Pieniądze zasilą konto bielskiego szpitala pediatrycznego. Odzew bielszczan był szeroki. Akcję wsparł przedsiębiorca, quadowiec Rafał Sonik. Pokrył koszty zakupu i remontu malucha. Dzięki temu na konto szpitala wpłynie cała zebrana kwota.

Hollywoodzki gwiazdor jest zachwycony pomysłem. Zbieracie pieniądze na szpital pediatryczny w Bielsku-Białej. Przepraszam, jeśli wymówiłem to źle. Jestem Amerykaninem, nie znam polskiego. Znam tylko jedno polskie słowo: "Fantastycznie" - mówi na nagraniu aktor znany m.in. z takich filmów jak "Forrest Gump" czy "Most szpiegów". Dziękuję. To szalone. Nie zasługuję na to - dodaje dziękując "każdej osobie, która przeznaczyła pieniądze na ten samochód i tym samym na szpital". Nie mogę w to uwierzyć, ale najważniejsze jest to, że wykonaliście kawał dobrej roboty - cieszy się Tom Hanks. 

Bielszczanka Monika Jaskólska na pomysł ofiarowania Hanksowi malucha, jednego z symboli Bielska-Białej, wpadła kilka miesięcy temu, po tym jak gwiazdor na portalach społecznościowych opublikował zdjęcia z tym autem.

(mal)