Brytyjczycy wybrali najlepszy moment za panowania królowej Elżbiety II. W niedzielę monarchini skończy 87 lat. Na szczycie listy znalazł się epizod z otwarcia igrzysk olimpijskich w Londynie, którego tak naprawdę nigdy nie było.

Najciekawszym momentem w życiu królowej Elżbiety II - zdaniem Brytyjczyków - okazał się skok na spadochronie z Jamesem Bondem. Co prawda zamiast królowej zrobił to kaskader, ale Brytyjczycy i tak uznali to wydarzeni za wyjątkowe.

Monarchini po raz pierwszy wyraziła bowiem zgodę na sfilmowanie się w skeczu i wykazała się dużym poczuciem humoru. Wcielający się w rolę Bonda, Daniel Craig, odegrał wraz z nią krótką scenę w Pałacu Buckingham. Film uświetnił otwarcie igrzysk olimpijskich w Londynie i stał się hitem ceremonii.  

Na drugim miejscu listy znalazł się przepływ flotylli 1000 łodzi na Tamizie, który uświetnił obchody diamentowego jubileuszu królowej. Na trzecim koncert zorganizowany z tej samej okazji, 60-lecia objęcia przez nią tronu.

Co ciekawe, widok królowej wyprowadzającej na spacer swoje pieski uplasował się na szóstym miejscu listy, czyli o trzy pozycje wyżej, niż jej ślub z księciem Filipem.

Oto "top moments" królowej, czyli najbardziej pamiętne wydarzenia z jej udziałem:

1. Skok na spadochronie z Jamesem Bondem

2. Flotylla 1000 łodzi  na Tamizie

3. Koncert przed Pałacem Buckingham, z okazji 60-lecia panowanie królowej

4. Jej rola na ślubie Williama i Kate Middleton

5. Machanie ręką monarchini

6. Spacery z pieskami

7. Obchody Srebrnego Jubileuszu

8. Jej konsekwentny styl ubioru

9. Małżeństwo z księciem Filipem

10. Wręczenie pucharu świata zwycięskiej reprezentacji Anglii na Wembley, w 1966 roku