Twórcy Twittera zgotowali użytkownikom sporą niespodziankę. Portal zapełnił się dziś sercami. Internauci przyjęli te decyzję z mieszanymi uczuciami.

Serca zastąpiły inny symbol - gwiazdki, które do tej pory były używane do dodawania tweetów do ulubionych. Mają funkcję analogiczną do tej znanej z Facebooka i oznaczają po prostu "lubię to".

Przedstawiciele Twittera w specjalnym komunikacie wyjaśnili, że zdecydowali się na zmianę, bo gwiazdki i dodawanie do ulubionych często wywoływały zdezorientowanie, zwłaszcza u nowych użytkowników portalu. Możesz lubić wiele rzeczy, ale nie każda jest twoją ulubioną - napisali. Podkreślili też, że o wyborze symbolu serca zdecydowała jego uniwersalność. Serce jest ekspresyjne, pozwala wyrazić wiele emocji i łatwo się komunikować. W czasie testów okazało się, że użytkownicy je uwielbiają.

Po wprowadzeniu zmian wśród użytkowników Twittera rozgorzała dyskusja opatrzona hashtagiem #serduszka. Niektóre wpisy pokazują, że nie wszyscy internauci są zachwyceni...