To nie koniec niespodzianek w pogodzie. Synoptycy mają dla nas bardzo dobre informacje. Najbliższy weekend zapowiada się ciepło i słonecznie. Deszcz może popadać jedynie miejscami i tylko przelotnie. W niedzielę miejscami na południu ma być nawet do 21 stopni Celsjusza!

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1007 hPa i będzie się wahać.

Czwartek kapryśny. Niemal w całym kraju -  poza krańcami północno-wschodnimi oraz wschodnimi  - spodziewane są burze. Na wschodzie Polski popada sam deszcz. Jednocześnie chwil ze słońcem nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Na termometrach zobaczymy od 13 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Olsztynie do nawet 17 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

W piątek opady deszczu jedynie miejscami - na południu oraz na zachodzie kraju. Najmocniej padać ma we Wrocławiu. W pozostałych regionach pogodnie i na ogół słonecznie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach nieco niższe. W Gdańsku, Olsztynie oraz w Białymstoku ma być maksymalnie do 11 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie nawet do 18 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 

Prognozy na sobotę są bardzo optymistyczne. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie, a parasole raczej się nie przydadzą. Na ogół ciepło. Najchłodniej w Białymstoku maksymalnie do 8 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 17 stopni Celsjusza.

W niedzielę dobra passa w pogodzie się utrzyma. Co więcej, ma być nie tylko bardziej słonecznie, ale i znacznie cieplej. Na termometrach zobaczymy od 16 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 21 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Znów zatem przypomnimy sobie smak lata. Padać nigdzie nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. Aura na spacer - wręcz wymarzona.

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!