Spotkania z podróżnikami: Martyną Wojciechowską, Markiem Kamińskim i Marcinem Kydryńskim, oferty z blisko 40 krajów, prezentacja polskich regionów oraz konkursy na stoiskach - to tylko niektóre atrakcje targów Tour Salon 2013. Trzydniowa podróż dookoła świata potrwa od 17 do 19 października w Poznaniu.

Wystarczy przyjść na Międzynarodowe Targi Poznańskie, na Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2013, a cały świat będzie na wyciągnięcie ręki. W trakcie tych trzech dni będzie można znaleźć informacje o tym, gdzie pojechać na narty czy wakacje. Obecne na targach oferty biur podróży, przewoźników, a także stoisk narodowych pomogą się w zaplanowaniu wakacji w Polsce i za granicą. W sumie na targach pojawia się ok. 600  wystawców.

Po raz pierwszy na targach zobaczymy ekspozycje targowe z Gruzji, Macedonii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W tym roku będzie porównywalna liczba wystawców, co w roku poprzednim, czyli około 600.

Po raz pierwszy na targach będzie można odwiedzić stoisko magazynu National Geographic Traveler, na którym gościć będzie Martyna Wojciechowska, Marek Kamiński, Marcin Kydryński. Spotkanie z Markiem Kamińskim, wybitnym polskim polarnikiem, odbędzie w piątek w godzinach 16.00-17:30. Kamiński wpisany został do Księgi rekordów Guinessa w kategorii Ludzkie Możliwości - Odkrywcy: "Pierwszy na obydwu Biegunach w tym samym roku".

W sobotę w godzinach 12.00-13:30, gościem będzie Martyna Wojciechowska. Jako najmłodsza Polka w historii wspięła się na szczyt Mount Everest. Jej osiągnięciem jest także zdobycie najwyższych gór wszystkich siedmiu kontynentów. Martyna powadzi program telewizyjny "Kobieta na krańcu świata".

Również w sobotę swoje książki podpisywać będzie Marcin Kydryński od godz. 14.00 do 15.00. Podróżnik odwiedził między innymi Zanzibar, Etiopię, Kenię, Sudan oraz niedostępne pustynie afrykańskie.

Spacerując po targach, będzie można podziwiać wystawy fotograficzne

Wraz z plebiscytem "7 Nowych Cudów Polski" organizowanym po raz trzeci przez National Geographic Traveler w wybranych miastach Polski prezentowano wystawę fotograficzną przedstawiającą miejsca nominowane w tym roku oraz laureatów poprzednich edycji. Na targach obędzie się finał wystawy. Na własne oczy będzie można się przekonać, jak piękna jest Polska.

Z kolei Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Krakowie w ramach obchodów 140-lecia utworzenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego przygotował wystawę zatytułowaną "Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego". Bogata dokumentacja i fotografie ukazują historię tego stowarzyszenia, które przez 140 lat kreowało powstanie i budowę zorganizowanej turystyki górskiej w Polsce. Do końca roku 2013 wystawa będzie prezentowana m.in. w Krakowie, Nowym Sączu, Sanoku i w Nowym Targu oraz w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Podróżnicze opowieści


Festiwal Podróżniczy "Śladami Marzeń" to pierwsze takie na targach spotkanie podróżników, blogerów i pasjonatów dalekich i bliskich wypraw. Tutaj pasjonaci, ludzie ciekawi życia, kochający podróże i szukających  inspiracji na najbliższy sezon turystyczny wysłuchają i obejrzą prelekcje prawdziwych obieżyświatów. Najlepsza i najatrakcyjniejsza prelekcja festiwalu oraz najciekawsze i wyjątkowe fotografie z podróży zostaną nagrodzone w konkursie o "Złoty Ślad". Będą opowieści o rowerowych podbojach Rosji, longbordowych Azji, o samotnym rejsie dookoła świata, podróży z plecakiem przez Czarny Ląd, wulkanach Ameryki Południowej, Chinach, Himalajach i innych wojażach.

Szczegóły festiwalu można poznać na stronie organizatora targów.