Chcesz wyglądać młodziej? Kup psa - sugerują naukowcy z uniwersytetu w Edynburgu. Z przeprowadzonych przez nich badań wynika, że ludzie posiadający psa są aktywni fizycznie jak osoby o 10 lat od nich młodsze.

Aktywność fizyczna jak wiadomo pozytywnie wpływa na wygląd a to z kolei przynajmniej w części przekłada się na nasz stan psychiczny.

Zdaniem uczonych, codzienne spacery i obcowanie z czworonogami, sprawiają, że właściciele psów zachowują się młodziej niż sugerowałby to ich wiek.

W trwającym tydzień eksperymencie wzięło odział ponad 500 osób. Każda z nich nosiła aparat monitorujący liczbę kroków i ruch. Badania wykazały, że osoby, które posiadały psa ćwiczyły fizycznie 12 procent intensywniej od pozostałych uczestników badań. Rzadziej chorowały  na nerwicę i depresję.

Naukowcy zaznaczają, że samo posiadanie psa nie przedłuży nam automatycznie życia, ale wpływa korzystnie na samopoczucie, głównie dzięki wzmożonej aktywności fizycznej i nawiązywaniu towarzyskich kontaktów  z innymi właścicielami zwierząt.