W minionym roku do działający we Włoszech Śródziemnomorski Ośrodek Ufologiczny otrzymał liczne zdjęcia i filmy przedstawiające niezidentyfikowane obiekty latające. Każdy nadesłany materiał jest podawany szczegółowym analizom specjalistów z centrum. Najwięcej osób twierdzi, że widziało UFO w Ligurii na północy kraju.


Na włoskim niebie dostrzeżono w 2017 roku wyjątkowo dużo różnego rodzaju obiektów - powiedział Angelo Carannante, prezes Śródziemnomorskiego Ośrodka Ufologicznego (C.UFO.M).

Carannante przyznał, że jego ośrodek dysponuje bogatym zbiorem zdjęć i nagrań filmowych nadesłanych przez osoby przekonane o tym, że widziały dziwne obiekty latające. Materiały nadsyłają nie tylko Włosi, ale także turyści zagraniczni.

Na przesłanych obrazach znajdują się różnej wielkości kule, obiekty świetlne w różnych kolorach, latające spodki, a nawet całe szwadrony. Obiekty stoją w miejscu lub poruszają się z różną prędkością. Według Carannante zdjęcia wyróżniają się tym, że są wyjątkowo wyraźne.

Zdjęcia i filmy tajemniczych punktów na niebie zrobiono w rejonie Savony, Brescii, Triestu, Florencji, Neapolu i Cassino. Niektórzy twierdzą, że widzieli całą "flotyllę" UFO podczas koncertu Ennio Morricone latem w Rzymie.

Najbardziej zaskakujące i tajemnicze fotografie Śródziemnomorski Ośrodek Ufologiczny opublikował na swojej stronie internetowej.

(just.)