W tym więzieniu niejeden chciałby zostać zamknięty! Het Arresthuis w Roermond, jeden z najgorszych holenderskich zakładów karnych, zamieniono bowiem w luksusowy hotel. Noc w celi kosztuje nawet 1000 złotych!.

Zakład karny po gruntownym remoncie stał się jednym z najatrakcyjniejszych hoteli w Holandii. Przez ponad półtora wieku w Het Arresthuis wyroki odsiadywali najgroźniejsi holenderscy przestępcy; z pewnością nie było to miejsce, w którym dobrowolnie chciałoby się "zamieszkać". Teraz za noc w odnowionych, luksusowo wyposażonych celach, goście hotelowi są skłonni zapłacić krocie. Ceny pokoju wahają się od 500 aż do 1000 złotych.

Plazma i WiFi w celi

Zgodnie z życzeniem nowego właściciela, 105 więziennych cel zostało zamienionych w 40 przestronnych pokoi: 24 standardowe, 12 luksusowych oraz 4 apartamenty. Każdy urządzony w eleganckim, nowoczesnym stylu. Pomieszczenia są klimatyzowane, wyposażone w plazmowy telewizor, WiFi, a nawet prywatny automat do kawy i herbaty. Na miejscu do dyspozycji gości jest również sauna i centrum fitness.

Tak nietypowych inwestycji było więcej

Het Arresthuis nie jest jedynym więzieniem, które zmieniono w hotel. Podobny pomysł zastosowano wobec zakładu karnego w Oxford. Zamknięte w 1996 roku więzienie przerobiono na hotel Malmaison. "Karnymi" korzeniami może pochwalić się także Jailhotel Lowengraben w Lucernie.

Daily Mail/ RMF FM