Przed dzisiejszym meczem z Valencią kibice BATE Borysów zamieścili w serwisie YouTube specjalny klip, w którym fanki zespołu występują... topless. Autorzy filmiku, który - jak nie trudno się domyślić - cieszy się wielką popularnością, wpisali pod nim komentarz: "Wierzymy w 2:0!!!".

Wrzucony na YouTube klip do piosenki "I Got the Power", w którym tańczą dziewczyny topless z wymalowanymi na biuście barwami BATE, a kibice rapują po rosyjsku m.in. "BATE, ty na boisku jesteś królem. Bij Valencię!", obejrzało już prawie 30 tys. osób. BATE to rewelacja obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Białoruski zespół rozpoczął rozgrywki grupowe od dwóch zwycięstw - z OSC Lille i Bayernem Monachium po 3:1. Niezależna gazeta "Narodnaja Wola" pisze dziś, że "Bóg kocha trójcę", ale podkreśla, że Hiszpanie na pewno wyciągnęli wnioski z dotychczasowych rozgrywek i mecz z Valencią będzie dla BATE jednym z najtrudniejszych.

To, że Valencia w zeszłym roku zajęła trzecie miejsce za Barceloną i Realem, mówi samo za siebie - oświadczył główny trener borysowskiego zespołu Wiktar Hanaczarenka. Ale i my jesteśmy na dobrej fali. Podczas meczu zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby dobrze zagrać i zdobyć punkty - dodał.

Jak podkreślają białoruskie media, w dobrą passę BATE zaczęli wierzyć także bukmacherzy. O ile przed meczem z Bayernem stawka na zwycięstwo Borysowskiej drużyny wynosiła 8,5, o tyle teraz spadła do 3,60.