Japońska artystka została aresztowana po tym, jak rozesłała skan 3D swojej waginy. Kobieta wcześniej na jego podstawie wykonała kajak w kształcie swojej pochwy.

Megumi Igarashi stworzyła kajak, którego kształt powstał na podstawie skanu waginy artystki. Kobieta rozesłała zdjęcia swojej pochwy 30 innym ludziom, aby i oni mogli stworzyć swój kajak.

Kobieta już od dawna planowała taki projekt. Nie byłam w stanie wykonać tak dużego projektu jak drzwi, samochód czy łódka. Zastanawiałam się, czy kiedykolwiek będą mogła coś takiego wykonać. Odkryłam jednak możliwości drukarek 3D i moje marzenie może się zrealizować - napisała artystka na swoim blogu.

Kobieta poprosiła o finansowe wsparcie od internautów, żeby pomogli jej zdobyć fundusze na zrealizowanie projektu. Chętnym rozsyłała skan swojej waginy. I właśnie za to została aresztowana, ponieważ uznano jej działania za obsceniczne. Według serwisu "Kotaku" artystka została zatrzymana przez policję w Tokio.

Feministycznie zaangażowana artystka już wcześniej tworzyła rzeźby i obrazy nawiązujące do anatomicznych kształtów kobiet. Igarashi uważa, że wagina jest tematem tabu w japońskim społeczeństwie i ona chce to zmienić. Według niej kształt penisa jest rozpowszechnionym motywem w pop kulturze, a kobiece kształty są zakazane.