RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosyjski ostrzał Torecka. Zginęło 6 osób

Publikacja: Poniedziałek, 18 lipca (13:43) Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lipca (14:00)

​Sześć osób zginęło w wyniku rosyjskiego ostrzału Torecka w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy - poinformowała ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Spod gruzów uratowano trzy osoby, jedna z nich zmarła w szpitalu.

Dziś z samego rana miasto Toreck zostało ostrzelane, wskutek trafienia pocisku zniszczony został dwukondygnacyjny budynek, w którym przebywali ludzie - czytamy w komunikacie służb.

Podczas akcji ratunkowej znaleziono ciała pięciu osób.

Jak informuje portal toretsk.city, również w niedzielę na gminę Toreck spadły rosyjskie rakiety. Jedna uderzyła w dzielnicę mieszkaniową, a dwie w Zalizny, gdzie uszkodzona została szkoła i przedszkole - podaje portal.





Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: