Cysterna została ostrzelana w weekend. Szef władz regionu Serhij Hajdaj zaapelował do mieszkańców, by nie wychodzili ze schronów oraz by zamknęli drzwi i okna w pomieszczeniach, w których się znajdują.
Na skutek ostrzału nad miastem zaczęły unosić się kłęby gęstego, czerwonego dymu. Jedno z nagrań opublikował portal NEXTA:
Rosjanie nacierają na wschodnią Ukrainę. W obwodzie ługańskim nie ocalał żaden obiekt infrastruktury krytycznej ani w ogóle jakiejkolwiek infrastruktury - poinformował szef władz obwodowych Serhij Hajdaj. Napisał w Telegramie, że siły rosyjskie świadomie i celowo atakują cele cywilne.
Rosjanie mają informatorów, którzy naprowadzają ogień na sklepy z ludźmi i magazyny z żywnością. Dlatego każdy atak na domy mieszkalne to zaplanowany akt terroru - oświadczył urzędnik.
Szturm pod Zołotem odparto, ale Rosjanie ostrzelali już wszystkie miejscowości w obwodzie - napisał Hajdaj.
Cywilne bloki mieszkalne i domy zostały zniszczone w Lisiczańsku, Siewierodoniecku, Zołotem, Kreminnej. W Siewierodoniecku całkowicie zniszczono prywatną przychodnię, w Zołotem - obiekt sportowy.
Wczoraj Hajdaj informował, że "prawie cały Siewierodonieck jest pod ostrzałem", w sobotę - że "ostrzeliwane są wszystkie miejscowości w obwodzie".