Z pierwszych stron czwartkowych gazet nie schodzi skandal wokół posła Przemysława Wiplera. Pojawiają się jednak nowe, niemniej ciekawe doniesienia - np. o medalu od emerytów dla prezesa ZUS. Szczegóły w naszym przeglądzie!

Prawna ciuciubabka z obywatelami

"Państwo bawi się z obywatelami w ciuciubabkę. Wczoraj wsadzało ich do więzienia, dziś za to samo wlepią tylko
grzywnę. Sensu tu nie ma, ale statystyka się zgadza" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". "W latach 80. XX wieku takim sposobem na robienie wykrywalności byli alimenciarze. Na początku XX wieku zastąpili ich zwolennicy dwóch bezspalinowych kółek" - mówi gazecie Jarosław Sielecki, który "zapoczątkował prawną rewolucję, która sprawi, że 9 listopada ponad 1,6 tys. osób, które siedzą za kratkami, bo zostały przyłapane na tym, że po alkoholu jechały na rowerze, odzyska wolność".

Prezes ZUS dostał medal... od emerytów

"Fakt" pisze o zaskakującym wyróżnieniu dla szefa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zbigniew Derdziuk dostał złoty medal od... Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

"Elżbieta Arciszewska, prezes emeryckiego związku, nie szczędziła pochwał, wręczając odznaczenie Derdziukowi" - relacjonuje "Fakt". "Pani prezes dziękowała także za profesjonalizm i ogólne zadowolenie seniorów odchodzących od okienek ZUS" - dodaje. Gazeta wylicza też, za co emeryci mogą dziękować ZUS-owi: "Za niskie emerytury, za głodowe dodatki i miliony złotych premii na urzędników..."- podsumowuje.

KGHM - dla każdego coś miłego

Nawiązując do afery wokół wyborów władz Platformy na Dolnym Śląsku "Wyborcza" przypomina, że KGHM już od wielu lat jest "dojną krową" dla polityków wszystkich opcji. "Przed nastaniem PO dorabiali tu m.in. syn Leszka Millera, rodzina Ryszarda Zbrzyżnego z SLD, żona rzecznika PiS Adama Hofmana i współpracownicy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Posad jest tyle, że dla swoich zawsze znajdzie się jakaś praca" - wylicza.