Są takie informacje, które rozgrzewają internet do czerwoności. Błyskawicznie wywołują lawinę komentarzy i udostępnień na portalach społecznościowych. Czasami smucą lub przerażają, innym razem cieszą albo pozytywnie zaskakują. Jedno jest pewne - nie można przejść obok nich obojętnie. Podsumowując 2014 rok zajrzeliśmy do statystyk naszej strony i przygotowaliśmy listę 10 najpopularniejszych informacji. Zobaczcie, co się na niej znalazło.

Miejsce 10. Pędził chodnikiem, przejechał na czerwonym świetle. Chciał zdążyć do ofiary wypadku


Bohaterem tej historii jest ratownik medyczny z Oleśnicy na Dolnym Śląsku. W drodze do pracy mężczyzna usłyszał w CB radiu informację o wypadku drogowym. Gdy dowiedział się, że na miejscu nie ma jeszcze służb, prywatnym autem popędził na pomoc. Nagranie dokumentujące dojazd na miejsce wrzucił do sieci. Możecie obejrzeć je tutaj.

Miejsce 9. Anna Przybylska nie żyje. Przegrała walkę z chorobą

Smutek, niedowierzanie i ogromny żal - takie emocje pokazywały setki komentarzy, które pojawiały się pod informacjami o śmierci uwielbianej przez wielu Polaków aktorki. Anna Przybylska zmarła w październiku. Miała 35 lat. Chorowała na nowotwór trzustki. Każdy, kto pracował z Anną powie to samo - jak szedł do roboty, gdzie miał ją spotkać, to wiedział, że będzie miał fajny dzień - tak wspominał ją kolega z planu filmowego, Cezary Pazura.

Miejsce 8. Rosjanie przy granicy z Polską. Tysiące żołnierzy, rakiety, czołgi

Poruszenie wśród naszych internautów wywołała informacja o niezapowiedzianych ćwiczeniach rosyjskich wojsk w obwodzie kaliningradzkim. Wzięło w nich udział około 9 tysięcy rosyjskich żołnierzy, 250 czołgów, 55 okrętów, 41 samolotów i śmigłowców oraz - co najważniejsze - baterie rakiet "Iskander M", które zostały przywiezione do obwodu z innych części Rosji. W czasie manewrów ćwiczono obronę obwodu i kontruderzenie na przeciwnika.

Miejsce 7. Wideo z egzekucji amerykańskiego dziennikarza autentyczne

Amerykański dziennikarz James Foley zginął w sierpniu zamordowany przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. Odrażająca w swej brutalności egzekucja miała zmusić Amerykanów do zaprzestania ataków na pozycje Państwa Islamskiego. Więcej o tej szokującej sprawie przeczytasz tutaj.

Miejsce 6. Zgwałcone 8-miesięczne dziecko. Wujek się przyznał

Ogromny odzew wywołała wśród naszych czytelników szokująca historia z okolic Elbląga, o której pisaliśmy we wrześniu. Chodzi o gwałt na 8-miesięcznym dziecku, do którego przyznał się jego wuj. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Usłyszał zarzuty gwałtu i tzw. innej czynności seksualnej

Miejsce 5. Wysłała SMS-a do zmarłej babci. Dostała odpowiedź

Pewna młoda Brytyjka mogła przypłacić życiem wysyłanie SMS-ów na numer swojej zmarłej babci, która została pochowana m.in. ze swoją komórką. Kobieta była przerażona, gdy pewnego dnia... dostała odpowiedź na swoją wiadomość. Okazało się jednak, że sprawa ma prozaiczne wytłumaczenie i SMS bynajmniej nie przyszedł z zaświatów. O szczegółach tej sprawy przeczytacie tutaj

Miejsce 4. Krym minuta po minucie: Putin dostał zgodę na wysłanie wojsk na Ukrainę

Napięcia na linii Rosja-Ukraina związane z gorącą sytuacją wokół Krymu budziły zaniepokojenie, a nawet podejrzenia, że lada dzień może rozpocząć się regularna wojna. 1 marca Władimir Putin dostał od wyższej izby rosyjskiego parlamentu zgodę na wysłanie wojsk na Ukrainę. Z treści dokumentów wynika, że chodzi o użycie rosyjskich sił na całym terytorium tego kraju.

Miejsce 3. Niemowlę siało postrach na ulicach Nowego Jorku

Nietypowa kampania promocyjna horroru "Diabelskie nasienie" błyskawicznie podbiła internet. Wszystko za sprawą zamieszczonego na portalu YouTube nagranie. Film pokazuje, jak nowojorczycy zaglądają do pozostawionego bez opieki wózka, z którego wyskakuje "diabelskie niemowlę".

Miejsce 2. Ojciec zapomniał o dziecku. 3-latka zmarła w zamkniętym samochodzie

Drugą z najczęściej czytanych w tym roku informacji na RMF24 była ta o tragicznej śmierci trzylatki w Rybniku. Dziewczynka zmarła, bo ojciec przez przypadek zamknął ją na kilka godzin w samochodzie w upalny dzień. Wyniki sekcji zwłok dziecka wskazały, że przyczyną zgonu był udar cieplny. Ojciec trzylatki usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania jej śmierci. 

Miejsce 1. Eurowizja 2014: Wygrała kobieta z brodą. Donatan i Cleo na 14.


Absolutnym hitem 2014 roku okazała się informacja o wynikach finału 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Polacy liczyli wtedy na sukces Donatana i Cleo, którzy wystąpili w Kopenhadze ze swoim hitem "My Słowianie". Zwycięstwo przypadło jednak Conchicie Wurst z Austrii. Taki werdykt wywołał ogromne kontrowersje i dyskusję, która przez wiele dni rozgrzewała internet.