Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow ogłosił twarde ultimatum: jeśli separatyści na wschodzie Ukrainy do poniedziałku nie złożą broni, to ukraińska Służba Bezpieczeństwa rozpocznie szeroką akcję antyterrorystyczną z użyciem broni. Na ile jest to poważna groźba?

Moskiewski korespondent RMF FM Przemysław Marzec, który relacjonował dla Was niedawne wydarzenia na Krymie przypomina, że podobne ultimatum postawił już wcześniej prorosyjskim separatystom w Doniecku i Ługańsku szef ukraińskiego MSW i... nic się nie stało. Jeśli i tym razem groźby Kijowa okażą się gołosłowne, to nowy ukraiński rząd wkrótce straci kontrolę nad wschodnimi obwodami. Wschód oderwie się od Ukrainy bez jednego wystrzału. Jeśli jednak zdecyduje się siłowe rozwiązania rosyjska interwencja zbrojna wydaje się być nieunikniona.

Co wydarzy się na Ukrainie? Co przyniesie nowy tydzień ? Czy na kilka dni przed prawosławną Wielkanocą prezydent Putin zdecyduje się na radykalny ruch, by "chronić" swoich rodaków we wschodniej Ukrainie? Sprawdzajcie Fakty. Jesteśmy z Wami już od 6:00.

W Porannych Faktach RM FM także najnowsze ustalenia w sprawie tragedii na drodze w kujawsko-pomorskich Klamrach. W nocy z soboty na niedzielę w wypadku zginęło tam siedmioro młodych ludzi. Najmłodsza ofiara miała tylko 13 lat. Żadna z dziewięciu podróżujących autem osób nie miała prawa jazdy...

Dla tych, którzy wciąż mają przed sobą rozliczenie się z fiskusem będziemy mieć pełną garść przydatnych informacji. Z Faktów dowiecie się między innymi wszystko o tegorocznych ulgach i rozliczaniu PIT-ów przez internet. Do Waszej dyspozycji będą też eksperci z krakowskiej Izby Skarbowej. Ich dyżur pod numerem telefonu (12) 2 000 010 rozpocznie się o 8:00 rano.

Polecamy!