Nasza flaga wzniosła się na wysokość 152 metrów! O piątek, 2 maja poranku udało się ją rozwinąć na Bulwarach Wiślanych. Wiatr okazał się jednak zbyt silny i balon nie mógł ponownie wzbić się w powietrze.

W piątek poranku wykonaliśmy próbę wyniesienia flagi. Balon wzniósł się na wysokość 152 metrów. Widok zapierał dech w piersiach, a my pobiliśmy rekord! To najdłuższa wisząca flaga w Polsce.

Niestety, wiatr okazał się zbyt silny i uniemożliwił nam rozwinięcie całej 180-metrowej biało-czerwonej wstęgi. Od rana na posterunku był z nami zastęp harcerzy i ekipa balonu widokowego.

Dla tych, którzy zdecydowali się razem z nami świętować Dzień Flagi, przygotowaliśmy małą niespodziankę; rozdajemy kilka tysięcy biało-czerwone chorągiewek! Naszą gigantyczną flagę w całej okazałości można nadal podziwiać rozłożoną na Bulwarach Wiślanych.

Nasza flaga ma łącznie 180 metrów długości, ponad 6,5 metra szerokości i waży aż 150 kilogramów! Wykorzystano 1200 m kwadratowych materiału, a sam proces jej tworzenia trwał dwa tygodnie.

(abs)