Nie mieliście czasu przejrzeć wtorkowych wiadomości? Sprawdźcie, co się działo! W naszym przeglądzie m.in. o nieprawidłowościach w systemie viaTOLL, makabryczna historia z Francji, sprawa wypłaty zaległych emerytur i szkodliwe, kolorowe soczewki kontaktowe.

We wtorek Najwyższa Izba Kontroli poinformowała o nieprawidłowościach w systemie viaTOLL. Według NIK, do wykonania części bramownic drogowej sieci poboru opłat wykorzystano materiały niespełniające norm, dopuszczone do obrotu na podstawie sfałszowanych świadectw odbioru. Izba podkreśliła też, że na kierowców wielokrotnie nakładano niesłuszne kary - wysokość kar za przejazd bez opłaty po tej samej drodze była uzależniona od liczby bramownic, przez które przejechał pojazd, a to prowadziło do niedozwolonej kumulacji kar. Więcej znajdziecie TU.

Lekarz odmówił pomocy choremu psychicznie

We wtorek okazało się również, że lekarz zespołu ratunkowego z Lidzbarka Warmińskiego w trybie natychmiastowym stracił pracę po tym, jak odmówił udzielenia pomocy medycznej choremu psychicznie pacjentowi. Lekarz zabronił też udzielenia takiej pomocy towarzyszącym mu ratownikom medycznym. Przeczytajcie więcej TUTAJ.

Pracownicy Autosanu dostali wypowiedzenia

Natomiast w Sanoku, pół tysiąca pracowników firmy Autosan dostało wypowiedzenia. To konsekwencja ogłoszenia upadłości zakładu produkującego autobusy. Jest jednak szansa, że niektórzy z nich - a może i wszyscy - wkrótce znów będą pracować w Autosanie. Szczegóły znajdziecie TU.

Makabra we Francji

Mała dziewczynka została znaleziona w bagażniku samochodu we francuskiej miejscowości Terasson. Dziecko odkryli mechanicy warsztatu samochodowego, gdzie matka zaprowadziła samochód do naprawy. Miejscowa prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. czytaj więcej

Ze świata napłynęła z kolei szokująca informacja, że we francuskiej miejscowości Terasson znaleziono małą dziewczynkę w bagażniku samochodu. Dziecko odkryli mechanicy warsztatu samochodowego, gdzie matka zaprowadziła samochód do naprawy. Miejscowa prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Szczegóły tej szokującej sprawy TU.

15 ofiar huraganu Simone

Śmiertelne żniwo zbiera huragan Simone. W północnej Danii zginął mężczyzna, którego samochód uderzył w powalone przez wiatr drzewo. Tym samym liczba ofiar huraganowych wiatrów, które od niedzieli wieją w północnej Europie, wzrosła do 15 osób. Więcej znajdziecie TUTAJ.

Szczątki ludzkie w środkach odchudzających

W Korei Południowej z kolei  policja skonfiskowała 3000 kapsułek sprzedawanych jako środek odchudzający, a w rzeczywistości zawierających m.in. sproszkowane ludzkie szczątki. W koreańskiej prowincji Jeju rozprowadzała je dwójka studentów z Chin, którzy zaopatrywali się w nie w jednym z chińskich sklepów internetowych. Szczegóły TU.

Rząd wypłaci zaległe emerytury

Dobrą wiadomość mamy natomiast dla niektórych emerytów. Rząd zwróci około miliarda złotych zaległych świadczeń. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, która przewiduje rekompensaty dla osób poszkodowanych przez pomysły poprzedniej minister pracy Jolanty Fedak. Więcej o sprawie TU.

Szkodliwe soczewki do oczu

A przed nadchodzącym Halloween przypominamy wiadomość Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. FDA przestrzega przed bardzo popularnymi w czasie tego święta, "strasznymi" soczewkami kontaktowymi. Tego typu ozdoby są także bardzo popularne i u nas. W popularnym serwisie aukcyjnym można je kupić już za kilka złotych. Szczegóły TUTAJ.

Niezwykłe zdjęcia we Wrocławiu

Na koniec proponujemy obejrzeć zdjęcia z niezwykłej wystawy fotograficznej we Wrocławiu. Real Fake Photography - czyli fotografia operująca konwencją dokumentalną, ale opowiadająca historie całkowicie lub częściowo fikcyjne. W kinematografii odpowiednik tej formy stanowi tak zwane mockumentary.