W Pile po raz drugi w ciągu 24 godzin zderzyły się szybowce. Druga katastrofa podczas rozgrywanych w tym mieście Mistrzostw Polski. Zawody miały trwać do 8 czerwca, jednak już w poniedziałek mogą zostać przerwane. Na miejscu pracują eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy wyjaśniać będą, czy przebieg zawodów nie stwarzał zagrożenia dla mieszkańców Piły i okolic. Świadkowie podają kilka sprzecznych wersji wydarzeń, ale według jednej z nich po tym jak szybowce w czasie jednej z konkurencji zahaczyły o siebie skrzydłami, jeden z nich spadł na plac osiedla - kilkanaście metrów od bloku. Drugi opadł na chodnik i ulicę, zahaczając o płot domu. Przed nami wakacje – seria pokazów lotniczych, w tym tak ekstremalnych jak lipcowy Red Bull Air Race w Gdyni. Jak wygląda zabezpieczenie takich imprez? Kto dba o to, by uczestnicy a przede wszystkim widzowie czuli się bezpiecznie? Co z Mistrzostwami Polski w Pile? Sprawdźcie Fakty RMF FM.

Na polskim niebie wypatrujemy też Boeinga VC-25A czyli Air Force One prezydenta USA Baracka Obamy. Z chwilą wejścia głowy państwa na pokład ten jumbo-jet otrzymuje taki właśnie radiowy sygnał wywoławczy. "Air Force One" nad Polską? Już we wtorek. Sprawdzimy czy w ogóle, a jeżeli tak, to co na ten temat napisały i co mówią amerykańskie media.

W piłkarskiej Ekstraklasie już po sezonie... Mistrzem jest Legia. Razem z Lechem, Ruchem i Zawiszą zagrają o europejskie puchary. Z ligi spadają Zagłębie i Widzew. Mundial nie dla nas. Więc spokojnie piłkarze mogą jechać na urlopy... Zazdrościmy, choć wolelibyśmy kibicować biało-czerwonym w Brazylii. "Już za 4 lata, już za 4 lata"...To będzie rok 2018. Rosja jeszcze czeka...