Mazowiecki Ciechanów będzie tym razem Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF 24. O lokalnych atrakcjach, ciekawostkach i historiach opowiemy już w najbliższą sobotę. Pojawi się tam nasz reporter i żółto-niebieskie miasteczko.

W tym tygodniu mogliście głosować także na Iłżę, Jarocin, Radzyń Podlaski, Biłgoraj i Pajęczno. Szczególnie zmobilizowali się tym razem nasi słuchacze i internauci z Mazowsza! Do ostatniej minuty Ciechanów walczył o zwycięstwo z Iłżą. O wyniku przesądziło ostatecznie zaledwie kilkadziesiąt głosów:

Na Ciechanów mogliście w przeszłości głosować w naszej sondzie już kilka razy. Tym razem się udało!

To miasto z prawami miejskimi z 1400 roku i kiedyś miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego. Ciechanów ma bardzo bogatą historię. Znajdują się tam ruiny zamku książęcego z XIV wieku, dawnego grodzisko na Farskiej Górze, kościół farny, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, interesująca wieża ciśnień czy Krzywa Hala.

O tych i wielu innych atrakcjach opowiemy już w sobotę. Odwiedźcie nas w Ciechanowie, jeśli będziecie w okolicy. Słuchajcie też relacji w Faktach RMF FM od godziny 8:00.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia.

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie

 

Opracowanie: