Pyzdry, Drzewica, Stąporków, Wołów, Głogówek, Pasym - jedno z tych miejsc odwiedzimy tym razem w cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM! O lokalnych atrakcjach już w sobotę opowie nasz reporter. Czekamy na Wasze głosy w sondzie! Wyniki poznamy w czwartkowe południe.

Wołów na Dolnym Śląsku to propozycja od pana Edwarda. Jak zaznacza, mieszkał tam i kończył liceum jedyny Polak w kosmosie Mirosław Hermaszewski. Nasz słuchacz przypomina też "skok stulecia" z 19 sierpnia 1962 roku, czyli napad na bank.

Stąporków w Świętokrzyskiem jest kolei znany z... największego pomnika grzejnika w Polsce. W sercu miasteczka grzejnik-gigant otoczony jest miniparkiem minigrzejników! - pisze pan Krzysiek. Warto też odwiedzić rezerwat Skałki Piekło, czyli perłę przyrodniczą tej części województwa.

Pyzdry w Wielkopolsce poleca nam pan Krzysztof. Piękne, malownicze położenie nad cudowną rzeką Warta. Jak na niewielkie miasteczko bardzo dużo zabytków. Piękny mural, który stał się wizytówką nadwarciańskiej miejscowości - wyjaśnił w zgłoszeniu. Możemy też odwiedzić Głogówek w Opolskiem. Argumenty wymienia pani Katarzyna: Zabytkowy zamek Opperstorffów (mieszkał w nim Jan Kazimierz ) z pięknym parkiem, ze starymi dębami; gotycko-barokowy kościół z repliką kapliczki loretańskiej z Włoch; piękny ratusz i rynek.

Po raz kolejny możecie też głosować na Drzewicę w Łódzkiem. Warto odwiedzić gotycko-renesansowy zamek. Chlubą miasta jest też tor kajakowy, na którym szkolić się mogą amatorzy wyczynowych sportów wodnych. 

Ostatnia propozycja to Pasym na Pojezierzu Olsztyńskim w Warmińsko-Mazurskiem. Miasto leży między trzema jeziorami. To idealne miejsce do rekreacji i wypoczynku oraz dla miłośników wędkarstwa.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie
Opracowanie: