Sandomierz, Końskie, Chojna, Krasnystaw, Dębica, a może Skarszewy? Kolejny raz to Wy decydujecie, skąd w najbliższą sobotę nadamy kolejny odcinek naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Głosowanie trwa do czwartku do godziny 12.

W tym tygodniu na początek mamy dla Was dwie propozycje ze Świętokrzyskiego. Malowniczo położony nad Wisłą Sandomierz nazywany jest małym Rzymem - ze względu na bogatą historię, podziemne korytarze pod miastem i 7 wzgórz - pisze w swoim zgłoszeniu pan Kamil. Warto zobaczyć tutaj Pałac Biskupi, rycerską zbrojownię, zamek królewski czy renesansowy ratusz. Leżące także w Świętokrzyskiem Końskie pochwalić może się z kolei zespołem pałacowo-parkowym Małachowskich z grecką świątynią i egipską oranżerią. Ponadto zobaczyć tu trzeba zabytkowy XIX-wieczny dwór.

Chojna to już propozycja z Zachodniopomorskiego. Miasto położone nad Rurzycą szczyci się urokliwą starówką wpisaną w całości na listę zabytków. Na uwagę zasługuje m.in. Kościół Najświętszej Marii Panny, którym przed wiekami władali Templariusze. Koniecznie zobaczyć trzeba również gotycki ratusz, w którym dziś mieści się Centrum Kultury. Chojna to także propozycja dla miłośników przyrody - w mieście rośnie największy w Polsce platan.

Coroczne święto chmielarzy i piwowarów - Chmielaki, piękny barokowy kościół im. Św. Franciszka, historia miasta związana z legendą króla Jagiełły. Takie zalety Krasnegostawu na Lubelszczyźnie wymienia w swoim zgłoszeniu pan Tomasz.

Dębica to miasto wyjątkowe pod wieloma względami - pisze do nas z kolei pani Klaudia. Łączy w sobie ponad 650-letnią historię z gospodarczo-przemysłowym charakterem. Atutem naszego miasta jest zaplecze sportowe z basenami, lodowiskiem, stadionem, halą sportową i kortami tenisowymi - czytamy na RMF24.pl.

Skarszewy na Pomorzu to miasto z bogatą historią, położone nad jeziorem Borówno Wielkie. Jednym z najcenniejszych zabytków jest tu kościół gotycki kościół Michała Archanioła, w mieście zachowały się również znaczne fragmenty murów obronnych z licznymi basztami.


Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie

(bs)