Rabka Zdrój, Jaworzno, Kraśnik, Krotoszyn, Ostrów Wielkopolski, a może Włodawa. Któreś z tych miast już w najbliższą sobotę będzie Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Spośród nadesłanych przez Was propozycji wybraliśmy 6 najciekawszych. To, dokąd ostatecznie pojedziemy, zależy tylko od Was Głosowanie na RMF24.pl trwa do czwartku do godziny 12.

Małopolskiej Rabki Zdrój raczej nikomu nie trzeba reklamować. Uzdrowiskowe miasto oferuje przede wszystkim bliskość gór. Głównym szlakiem beskidzkim w kilka godzin możne stąd dojść na Turbacz, mijając po drodze choćby urokliwą bacówkę na Maciejowej. To jednak nie wszystko. Jeśli chcecie się dowiedzieć, dlaczego Rabka nazywana jest Miastem Dzieci Świata, koniecznie oddajcie swój głos na tę miejscowość.

Jeśli wolelibyście, żebyśmy w tym tygodniu pojechali do Śląsk, także mamy dla Was propozycję. Jaworzno to miasto, które kojarzy się przede wszystkim z energetyką. Ma jednak i inne oblicze - możecie się przekonać, jeśli to właśnie tam zawitamy w najbliższą sobotę.

Mamy także dwie propozycje z Wielkopolski. Do Ostrowa zaprasza nas pani Kinga. Miasto przyciąga przede wszystkim architektoniczną różnorodnością. Okolice Ostrowa są zaś jednym z obszarów, gdzie wydobywa się w Polsce najwięcej gazu ziemnego. Dlaczego zaś warto pojechać do Krotoszyna? Bo to stolica polskiego... sumo. Co wielkopolskie miasto ma wspólnego ze sportem rodem z Japonii? Na pewno dowiecie się tego, jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam pojedziemy.

A może wolicie wizytę na Lubelszczyźnie. Włodawa, położona nad Włodawką i Bugiem, tuż przy granicy z Białorusią, łączy trzy kultury - polską, żydowską i rosyjską. Do dziś we Włodawie podziwiać można między innymi Wielką Synagogę. Kraśnik to z kolei stolica uprawy polskich malin. Stąd pochodzi także unikatowa na światową skalę kraśnicka cegła.


Gdzie pojedziemy za tydzień?

Nasz specjalny formularz jest do Waszej dyspozycji. Czekamy na zgłoszenia. Może następnym razem to Twoje miasto odwiedzi żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM!