Piotr Żyła zajął 11. miejsce, a Dawid Kubacki był 15. w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. To najlepsze lokaty Polaków w tym sezonie. Sposób na Stefana Krafta znalazł Niemiec Karl Geiger. Austriak był drugi, a na podium stanął też Japończyk Ryoyu Kobayashi.

W niemieckim Klingenthal odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.

W sobotę odbyła się pierwsza część turnieju. W niedzielę o godzinie 16. rozpocznie się drugi konkurs indywidualny w Klingenthal. Będzie on poprzedzony kwalifikacjami, które zaplanowano na godz. 14.30.

Wyniki zawodów

W sobotę Piotr Żyła zajął 11. miejsce, a Dawid Kubacki był 15. w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Żyła uzyskał 137 m i 126 m, co dało mu 231 pkt. Kubacki skoczył 131,5 m i 130 m, otrzymując notę 225,9 pkt. Tak wysoko, jak oni, w obecnym sezonie nie był wcześniej żaden z Biało-Czerwonych.

Wygrał Niemiec Karl Geiger. Skoczył on 144 i 146 metrów, za co otrzymał łączną notę 274,4 pkt. Niemiec o 1,2 pkt wyprzedził drugiego Krafta. Na podium stanęli też Austriak Stefan Kraft i Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Słabiej spisali się trzej pozostali reprezentanci Polski, którzy nie awansowali do finałowej "30". Paweł Wąsek osiągnął 113,5 m i 76,8 pkt, co dało mu 41. pozycję, 42. był Andrzej Stękała - 113,5 m i 76,6 pkt, a 46. Maciej Kot - 109 m i 68,8 pkt.

Dwaj ostatni zastąpili w kadrze trenera Thomasa Thurnbichlera słabo dysponowanych Kamila Stocha, który ma skupić się na treningu, a także Aleksandra Zniszczoła, który został przesunięty do Pucharu Kontynentalnego.