Sławomir Peszko strzelił dwie bramki w spotkaniu towarzyskim między Wieczystą Kraków a LKS Goczałkowice. KS Wieczysta zwyciężyła spotkanie 4:1.

Jak podaje Onet, spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Goczałkowic. Po bramce Damiana Barona wygrywali 1:0, ale później to zespół ze stolicy Małopolski przejął inicjatywę. Do zwycięstwa krakowian poprowadził Peszko, który dwukrotnie trafiał do bramki rywali - w 40. i 80. minucie. Kolejne bramki zdobywali Hubert Pachowicz oraz Marek Jonda (bramka samobójcza).

Sławomir Peszko dołączył do zespołu występującego na szóstym poziomie rozgrywkowym w czerwcu 2020 roku. Transfer odbił się szerokim echem w polskich mediach. Skrzydłowy opowiadał, że do zmiany barw klubowych namówił go inwestor klubu, właściciel sieci aptek "Słoneczna", Wojciech Kwiecień.

Temat istniał już od kilkunastu miesięcy. Gdy przechodziłem do Wisły Kraków, pan Kwiecień mówił: chodź do mnie do Wieczystej, pograsz i zobaczysz, czy jest fajnie. W tamtym czasie chciałem jednak występować w Ekstraklasie. Po rozwiązaniu kontraktu myślałem, że może znów trafię do Białej Gwiazdy na pół roku. Temat się przewijał, ale dostałem sygnał, że kadra Wisły jest już tak szeroka, że nie ma miejsca. Postanowiłem wybrać Wieczystą - mówił o transferze Onetowi.

Peszko zaliczył wymarzony debiut w Wieczystej 30 czerwca - strzelił gola w meczu z Unią Tarnów.

LKS Goczałkowice - Wieczysta Kraków 1:4 (1:2)