Hiszpan Marc Gual z Jagiellonii Białystok, najlepszy obecnie strzelec polskiej ekstraklasy, od nowego sezonu będzie piłkarzem Legii. Taką informację na konferencji prasowej przed najbliższym meczem ekstraklasy przekazał trener zespołu ze stolicy Kosta Runjaic. Data ogłoszenia transferu nie jest przypadkowa, bo w piątkowy wieczór Legia zagra w Warszawie właśnie z zespołem z Białegostoku.

Hiszpański napastnik, którzy w przyszłym sezonie będzie występował w Legii Warszawa jest niezwykle skuteczny. W tym sezonie zdobył już 15 bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców polskiej ligi.

O przejściu Hiszpana do stołecznego klubu mówiło się od dawna. Gracz Jagielloni był nawet na trybunach, kiedy Legia na własnym stadionie podejmowała Lecha Poznań. 

W czwartek transfer Marca Gaula potwierdził trener Legii Kosta Runjaic.

To piłkarz, którego w przyszłym sezonie będziemy częściej widzieli przy Łazienkowskiej. Mogę już teraz ujawnić, że został zakontraktowany przez Legię. Jestem bardzo szczęśliwy, że Jackowi Zielińskiemu dyrektorowi sportowemu udała się ta sztuka. To transfer, który spełnia nasze oczekiwania - przyznał Runjaic podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Szkoleniowiec Legii nie ukrywa, że bardzo ceni zalety Guala. To nie tylko liczba bramek, ale również styl gry, sposób poruszania się na murawie. Marc ma świetny drybling, umiejętnie pracuje w pressingu, czuje się dobrze w grze kombinacyjnej - podkreślił Runjaic. Zanim jednak Hiszpan założy koszulkę Legii, zagra przeciwko niej i to już w najbliższej kolejce ligowej. 

Początek piątkowego meczu z Jagiellonią na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie o godz. 20.30.

Opracowanie: