Rosyjska tenisistka Daria Kasatkina dokonała coming outu. Półfinalistka tegorocznego French Open poinformowała o związku z kobietą w rozmowie z jednym z vlogerów.

Kasatkina w poniedziałek wystąpiła gościnnie we vlogu prowadzonym przez Witię Krawczenko. Jak przyznała zawodniczka, inspiracją do ujawnienia, że jest w związku z kobietą, było podobne wyznanie Nadii Karpowej, rosyjskiej piłkarki nożnej.

Życie w zgodzie z samym sobą to jedyna rzecz, która się liczy. Wszystko inne nie ma znaczenia - podkreśliła 25-latka.

Uważam, że ważne jest, by mówili o tym wpływowi ludzie ze sportu czy jakiejkolwiek innej sfery. To ważne dla młodych ludzi, którzy mają problem ze społeczeństwem i potrzebują wsparcia - dodała zawodniczka.

Urodzona w Togliatti Kasatkina to jedna z najlepszych przedstawicielek nowego pokolenia w tenisie. Klasyfikowana na 12. miejscu w światowym rankingu Rosjanka regularnie prezentuje swoje umiejętności na największych turniejach. 

W bieżącym roku już czterokrotnie mierzyła się z Igą Świątek - ostatni raz na początku czerwca, kiedy przegrała z Polką w półfinale wielkoszlemowego French Open. Świątek później wygrała całą imprezę.