Sensacyjna porażka Agnieszki Radwańskiej. "Isia" przegrała z Bułgarką Cwetaną Pironkową 2:6, 4:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA na trawiastych kortach w Eastbourne (pula nagród 637 tys. dol.). 23-letnia Polka była najwyżej rozstawiona w imprezie. Do ćwierćfinału imprezy w holenderskim s'Hertogenbosch awansowała natomiast Urszula Radwańska, która pokonała rozstawioną z numerem czwartym Włoszkę Flavię Pennettę 6:1, 6:1.

Nasza najlepsza tenisistka w meczu z Bułgarką zdołała ugrać zaledwie sześć gemów. Było to ósme spotkanie obu zawodniczek. Bilans jest nadal korzystny dla Polki (6-2). Pironkowa zmierzy się teraz z Hiszpanką Carlą Suarez-Navarro.

Dla Agnieszki Radwańskiej turniej w Eastbourne był pierwszym startem po porażce w trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open, gdzie krakowianka musiała uznać wyższość Swietłany Kuzniecowej.

Krakowianka była jedyną Polką w głównej drabince singla. Natomiast w deblu wystąpią Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik. Obie odpadły w sobotę w pierwszej rundzie eliminacji. Rosolska stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Argentynką Paulą Ormaecheą, ale uległa po dwóch godzinach i 50 minutach gry 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 6:7 (3-7). Natomiast Jans-Ignacik dość łatwo przegrała z Francuzką Stephanie Foretz-Gacon 3:6, 2:6.

Młodsza z sióstr w ćwierćfinale imprezy w Holandii

W ćwierćfinale turnieju w holenderskim s'Hertogenbosch (pula nagród 220 tys. dol.) wystąpi natomiast Urszula Radwańska, która wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym Włoszkę Flavię Pennettę 6:1, 6:1.

Kluczem do sukcesu 21-letniej krakowianki była wysoka skuteczność pierwszego serwisu - na poziomie 78 procent, a także dobry return i agresywna gra. Dzięki nim zdołała pięciokrotnie przełamać podanie rywalki. W sumie był to czwarty mecz Radwańskiej w s'Hertogenbosch w ciągu czterech dni.

Wcześniej wygrała w pierwszej rundzie z Ksenią Perwak z Kazachstanu 4:6, 6:1, 6:4, a w weekend w kwalifikacjach pokonała Szwajcarkę Belindę Bencin 6:2, 6:3 oraz Francuzkę Audrey Bergot 6:3, 6:4. W ubiegłym tygodniu Polka wystąpiła na trawie w Birmingham, w imprezie tej samej rangi, ale przegrała w 1/8 finału z Amerykanką Iriną Falconi 5:7, 3:6.