Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice) zdobyła w Dusznikach Zdroju złoty medal mistrzostw świata w biathlonie letnim na nartorolkach. Na drugim stopniu podium stanęła Agnieszka Cyl (Karkonosze Jelenia Góra), tracąc do zwyciężczyni aż 48 sekund. Brąz wywalczyła Lubomira Kalinova ze Słowacji.

Dla Krystyny Pałki to już drugi złoty "krążek" - w czwartek triumfowała w rywalizacji sztafet mieszanych.

Na piątej pozycji uplasowała się kolejna Polka - Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec). Najbardziej doświadczona w ekipie Biało-Czerwonych prowadziła po pierwszym strzelaniu, ale trzy niecelne strzały w pozycji stojącej zepchnęły ją poza podium.

Pozostałe polskie reprezentantki zajęły miejsca w trzeciej dziesiątce: Patrycja Hojnisz (AZS AWF Katowice) - 22., Magdalena Nykiel (Karkonosze Jelenia Góra) - 23., Paulina Bobak (AZS AWF Katowice) - 26.