Puchar Off-Road.Pl to największa i najbardziej prestiżowa cykliczna impreza przeprawowa w naszym kraju. Od 11 lat na starcie kolejnych rund pucharowych staje czołówka polskiej ciężkiej przeprawy. W sezonie 2012 tytułu mistrza Polski w tym ekstremalnym sporcie broni załoga RMF 4racing Team - Robert Kufel i Dominik Samosiuk. W zakończonej w niedzielę drugiej rundzie pucharowej ta para zajęła trzecie miejsce, utrzymując w klasyfikacji generalnej mocną, drugą pozycję.

Na starcie prologu w Choczewie stawiło się 30 załóg. Po dwóch morderczych etapach ich liczba zmniejszyła się do 19. Na trasie nie zabrakło głębokich przepraw wodnych i rozległych torfowisk. Na stromych podjazdach i trawersach doszło do kilku dachowań. W opinii zawodników ta runda należała do jednej z najtrudniejszych w historii pucharu.

Zaczęliśmy szybko i prolog ukończyliśmy na dobrej drugiej pozycji - ocenił Robert Kufel zawodnik RMF 4racing Team. Trasa kolejnych odcinków była niesamowicie wymagająca. Dawno my i nasz samochód nie dostaliśmy takiego wycisku. Biorąc pod uwagę stopień trudności prób i wysoki poziom rywalizacji trzecie miejsce to wielki sukces - dodał.

Już w połowie października załoga RMF 4racing Team stoczy ostateczny bój o Puchar Polski Off-road.