ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zrewanżowała się Asseco Resovii za wczorajszą porażkę i wygrała 3:0 w dzisiejszym czwartym meczu finałowym siatkarskiej PlusLigi. Wynik ten oznacza, że o losach mistrzowskiego tytułu zdecyduje piąte spotkanie. Po czterech meczach stan rywalizacji jest remisowy.

Kędzierzynianie postawili wszystko na jedną kartę. Byli zdeterminowani, bojowo nastawieni, zdecydowanie lepiej grali od początku do końca. Byli zwyczajnie lepsi od gospodarzy. Swoją przewagę budowali od świetnej zagrywki, a rzeszowianom wytrącali atuty z rąk.

Trener Daniel Castellani w wyjściowej szóstce ZAKSY Marcina Możdżonka zamienił na Jurija Gladyra. Goście rozpoczęli stanowczo, od prowadzenia 4:0. Duży udział w tym udanym otwarciu miał mocno zagrywający Felipe Fonteles. Brazylijczyk w pierwszej partii grał pierwsze skrzypce.

Asseco Resovia, która miała problemy z zagrywką i przyjęciem, starała się odrabiać straty, jednak inicjatywa cały czas należała do gości (14:11, 17:13). ZAKSA była tak rozpędzona, że nie pozwoliła się już zatrzymać. Seta skończył dynamicznym atakiem Fonteles.

Od początku drugiej odsłony zaiskrzyło między zawodnikami, którzy walczyli o każdy punkt, o każdą piłkę. Gospodarze po asie czeskiego rozgrywającego Lukasa Tichacka prowadzili 17:13, a następnie 20:15, ale ZAKSA skasowała tę przewagę po bloku na Oliegu Achremie (21:21), gdy na zagrywce był rezerwowy Grzegorz Pilarz.

Set zakończył się na przewagi. Jedni i drudzy mieli swoje szanse. Emocje były niesamowite, kibice oglądali grę na stojąco. Górą była ekipa z Kędzierzyna, a ostatnie słowo znów należało do Fontelesa.

Twierdza zdobyta

W secie trzecim Brazylijczyk został ukarany żółtą kartką. Rzeszowianie odskoczyli na 9:5, ale to goście byli w tym spotkaniu bardziej zdeterminowani, pozytywniej nastawieni. Oni dyktowali warunki. Szybko odrobili straty, a w końcówce pewnie rozstrzygnęli losy partii i meczu na swoją korzyść.

Twierdza zdobyta, twierdza zdobyta - śpiewali uradowani kibice z Kędzierzyna. Piąty, decydujący o mistrzostwie Polski mecz w sobotę 20 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu.