Kuriozalna sytuacja podczas losowania par 1/8 finału Pucharu Polski. W czasie ceremonii zabrakło jednej kulki z drużyną Miedzi Legnica, przez co całą procedurę trzeba było powtórzyć jeszcze raz. Hitem tej rundy będzie starcie Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok.

Pierwsza ceremonia losowania odbyła się w siedzibie PZPN-u o godzinie 12. Miano w niej wylosować osiem par 1/8 finału Pucharu Polski. Wszystkie drużyny znajdowały się w jednym koszyku.

W trakcie procedury okazało się, że pod koniec losowania brakuje jednej kulki z napisem "Miedź Legnica". Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, który losował pary stwierdził, że procedurę trzeba powtórzyć jeszcze raz.


Jak powiedział na początku drugiej ceremonii losowania, przyczyną pomyłki było otworzenie się jednej z kulek, czego nie zauważył działacz.

Arka to zeszłoroczny finalista. Z kolei Jagiellonia należy do wyróżniających się drużyn Ekstraklasy. Bezpośrednią walkę o ćwierćfinał stoczą też dwie inne drużyny z naszej najwyższej ligi. Śląsk Wrocław zmierzy się z Miedzią Legnica. Legia Warszawa pojedzie na mecz z Chrobrym Głogów, a Lechia Gdańsk zagra z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Lider 1.Ligi a więc Raków Częstochowa zagra z inną drużyną występującą na tym samym szczeblu rozgrywek a więc z Wigrami Suwałki. Trzecioligową Wisłę Sandomierz czeka starcie z Odrą Opole. Piłkarze Wisły mają więc szansę na sprawienie kolejnej niespodzianki.

Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na 4-6 grudnia. Osiem najlepszych drużyn będzie rywalizowało w dwumeczach. Podobnie wyglądać będą półfinały. Finał odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Pary 1/8 finału Pucharu Polski:

Wigry Suwałki - Raków Częstochowa

Puszcza Niepołomice - Wisła Płock

Chrobry Głogów - Legia Warszawa

Wisła Sandomierz - Odra Opole

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok

Rozwój Katowice - Górnik Zabrze

Bruk-Bet Termalika Nieciecza - Lechia Gdańsk

Wyniki pierwszego losowania, które zostały unieważnione:

Puszcza Niepołomice - Odra Opole

Rozwój Katowice - Jagiellonia Białystok

Wisła Sandomierz - Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze - Wisła Płock

Raków Częstochowa - Legia Warszawa

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica (automatycznie dołożona do tej pary)