Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu w Lozannie odrzucił wniosek Legii Warszawa o warunkowe dopuszczenie do gry w Lidze Mistrzów. Klub został ukarany walkowerem za wystawienie do gry z Celtikiem Glasgow nieuprawnionego zawodnika.

"Po przeanalizowaniu wniosków i wyjaśnień złożonych przez wszystkie strony, przewodniczący sekcji odwoławczej CAS odrzucił wniosek Legii. W związku z tym Celtic FC w kolejnej rundzie Champions League 2014/15 zmierzy się 20 sierpnia z NK Maribor. Postępowanie odwoławcze będzie kontynuowane. Zostanie powołany sztab arbitrów, który podejmie decyzję w nadchodzących tygodniach. Legia domaga się finansowej rekompensaty od UEFA oraz cofnięcia kar dla klubu i Bartosza Bereszyńskiego" - czytamy w oficjalnym komunikacie CAS.

Dzisiejsza decyzja dotyczy jedynie zawieszenia dyskwalifikacji Legii do czasu ogłoszenia werdyktu przez CAS. Europejska Unia Piłkarska (UEFA) nie wyraziła zgody na zastosowanie trybu przyspieszonego, w związku z czym ostateczne rozstrzygnięcie zapadnie w ciągu trzech miesięcy. Jeśli okazałoby się, że będzie ono pozytywne dla Legionistów to i tak pozostanie im jedynie rekompensata finansowa.

Przeczytaj cały komunikat CAS

UEFA ukarała Legię Warszawa walkowerem za występ Bartosza Bereszyńskiego w rewanżu z Celtikiem Glasgow. Pierwsze spotkanie stołeczny zespół wygrał u siebie 4:1, a w rewanżu zwyciężył 2:0, ale okazało się, że w tym spotkaniu nie mógł wystąpić Bereszyński (zawieszony na trzy mecze za czerwoną kartkę jeszcze w poprzednim sezonie). Walkower 3:0 dla Celtiku oznaczał, że bilans bramkowy dwumeczu się wyrównał (4:4), jednak Szkoci uzyskali awans dzięki golowi na wyjeździe.

Przedstawiciele stołecznego klubu twierdzą, że Bereszyński nie zagrał w pierwszym starciu z mistrzem Szkocji oraz w dwumeczu poprzedniej rundy z Saint Patrick's Athletic. 22-letni zawodnik nie był jednak oficjalnie zgłoszony do tych meczów, dlatego nie zaliczono mu ich na poczet kary.

W czwartek Legia zagra na wyjeździe z kazaskim FK Aktobe w decydującej fazie eliminacji Ligi Europejskiej. Rewanż odbędzie się 28 sierpnia w Warszawie.

(mn)