Orest Lenczyk został nowym trenerem Zagłębia Lubin. Na stanowisku zastąpił Adama Buczka, który pozostanie jednak w sztabie szkoleniowym. Lenczyk jest jednym z najstarszych trenerów - w grudniu skończy 71 lat. Ostatnio pracował w Śląsku Wrocław, z którym zdobył mistrzostwo Polski.

W ostatniej kolejce Zagłębie przegrało z Zawiszą Bydgoszcz 0:2. W tabeli ekstraklasy lubinianie zajmują dopiero trzynastą pozycję. Dlatego władze klubu doszły do wniosku, że potrzebna jest zmiana trenera. Adam Buczek, który prowadził do tej pory Zagłębie, pozostanie w sztabie szkoleniowym, ale pierwszy skrzypce będzie w nim grał teraz Orest Lenczyk. Już dziś trener poprowadzi pierwszy trening z piłkarzami z Lubina, a w niedzielę przejdzie ligowy test - Zagłębie zagra z Jagiellonią Białystok.

Lenczyk ma pracować w Lubinie do końca tego sezonu. To bardzo doświadczony trener, który w przeszłości pracował już w Lubinie. W 2009 roku pogrążony w kryzysie zespół grał w pierwszej lidze, a z Lenczykiem udało mu się awansować do ekstraklasy.

Ale największe sukcesy odnosił w innych klubach. Z Wisłą Kraków sięgnął w 1978 roku po mistrzostwo Polski. Ten wyczyn powtórzył w 2012 roku ze Śląskiem Wrocław, z którym wywalczył także Superpuchar Polski. Potem został zwolniony z wrocławskiego klubu.

Już za tydzień znów pojawi się we Wrocławiu, ale tym razem jako trener Zagłębia przyjedzie na derbowy mecz ze Śląskiem.