Australijczyk Mark Webber ogłosił, że po tym sezonie zakończy swoją przygodę z Formułą 1. Doświadczony kierowca startujący w barwach teamu Red Bull Renault nie kończy jednak jeszcze kariery. Będzie uczestniczył w programie samochodów sportowych Porsche.

Już cieszę się, że po startach w Formule 1 pojawiła się możliwość realizacji moich samochodowych pasji na innym odcinku - oświadczył 36-letni kierowca.

W tej sytuacji w teamie, w którym startuje także trzykrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel, zwolniło się miejsce. Jednym z kandydatów jest były mistrz świata Fin Kimi Raikkonen. Jego kontrakt z Lotusem-Renault kończy się pod koniec roku.

Webber występuje w ekipie Red Bulla od 2007 roku. W tym czasie wygrał dziewięć wyścigów i na koniec sezonu dwukrotnie stawał na podium klasyfikacji generalnej. Wcześniej jeździł m.in. w barwach Williamsa, Jaguara i Minardi.

Vettel liderem, Webber czwarty

Po 7 z 19 wyścigów Formuły 1 w klasyfikacji generalnej tego sezonu prowadzi Vettel mający 132 punkty. Drugiego Hiszpana Fernando Alonso (Ferrari) wyprzedza o 36. Webber jest czwarty, a od lidera dzielą go 63 punkty.

Kolejny wyścig - GP Wielkiej Brytanii odbędzie się 30 czerwca na torze Silverstone.

(MRod)