Therese Johaug wygrała bieg narciarski na 10 km techniką dowolną we włoskim Dobbiaco, trzeci etap 14. edycji Tour de Ski. Norweżka została liderką klasyfikacji łącznej imprezy. Izabela Marcisz, najlepsza z Polek, zajęła 36. miejsce.

Johaug uzyskała czas 23.51,9 i wyprzedziła zaledwie o 0,7 s swoją rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg. Trzecia była Szwedka Ebba Andersson - 10,2 s straty.

19-letnia Marcisz straciła do zwyciężczyni 1.47,2. Natomiast 60. miejsce (ostatnie w gronie zawodniczek, który wystartowały) zajęła inna młoda polska zawodniczka, 20-letnia Weronika Kaleta - 4.10,7 s za Norweżką.

W klasyfikacji łącznej Tour de Ski Johaug awansowała na pierwsze miejsce; wyprzedza Rosjankę Natalię Niepriajewą o 21 sekund. Przy okazji Norweżka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Marcisz po trzech etapach Tour de Ski jest 38. ze stratą ponad czterech minut (4.13), a Kaleta zajmuje 59. miejsce (8.17).

Wcześniej we wtorek rywalizowali panowie - na 15 km techniką dowolną. Tam dobrze spisał się Dominik Bury, który zajął 24. miejsce, zdobywając po raz drugi punkty PŚ. Wygrał nowy lider TdS Rosjanin Siergiej Ustiugow.
Na środę zaplanowano biegi na dochodzenie techniką klasyczną.

Impreza zakończy się 5 stycznia w Val di Fiemme tradycyjną wspinaczką na Alpe Cermis.