Włoch Vincenzo Nibali z ekipy Astana wygrał w La Toussuire w Alpach 19. etap wyścigu kolarskiego Tour de France. Koszulkę lidera zachował Brytyjczyk Chris Froome (Sky), ale jego przewaga nad Kolumbijczykiem Nairo Quintaną (Movistar) zmalała.

Nibali, triumfator ubiegłorocznej "Wielkiej Pętli", zwyciężył po efektownej, indywidualnej akcji, wyprzedzając na mecie o 44 sekundy Quintanę oraz o 1.14 min. Froome'a. Brytyjczyk po raz pierwszy od objęcia prowadzenia w wyścigu poniósł w górach straty.

Wysokie, 15. miejsce zajął Rafał Majka, tracąc do zwycięzcy 5.02 min. Na ostatnim podjeździe Polak przez kilka kilometrów dyktował mocne tempo w grupie faworytów wyścigu, pomagając w ten sposób liderowi swojej grupy Tinkoff-Saxo Hiszpanowi Alberto Contadorowi. Przewaga Nibalego nad prowadzoną przez Majkę grupą jednak nie malała, utrzymując się w granicach 2.20 min.

Pięć kilometrów przed metą zaatakował Quintana, a zmęczony Froome, pozbawiony swoich pomocników, nie był w stanie doścignąć Kolumbijczyka.

W klasyfikacji generalnej Froome wyprzedza Quintanę o 2.38 min. oraz o 5.25 kolejnego zawodnika drużyny Movistar Hiszpana Alejandro Valverde. Z siódmego na czwarte miejsce awansował Nibali, wyprzedzając m.in. Contadora.