Niemiec Andre Greipel z grupy Lotto-Soudal wygrał w Amiens po grupowym finiszu 5. etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Dalekie miejsca zajęli Polacy. Liderem pozostaje rodak Greipela - Tony Martin (Etixx-Quick Step).

Na mecie liczącego 189,5 kilometra etapu z Arras Communaute Urbaine do Amiens Metropole Greipel, jadący z zielonej koszulce lidera klasyfikacji punktowej, wyprzedził minimalnie Słowaka Petera Sagana (Tinkoff-Saxo) i Brytyjczyka Marka Cavendisha (Etixx-Quick Step).

Martin, trzykrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas, w klasyfikacji generalnej wyprzedza o 12 sekund Brytyjczyka Chrisa Froome'a (Sky) i o 25 sekund Amerykanina Tejaya van Garderena (BMC).

Najlepszy z Polaków na mecie w Amiens, kolega klubowy Martina - Michał Gołaś zajął 90. miejsce ze stratą 43 sekund.

W czwartek kolarze pokonają 191,5 kilometra na trasie szóstego etapu z Abbeville do Hawru.