Co prawda szczyt formy piłkarskiej już za nim, ale to nie przeszkodziło Davidowi Beckhamowi w zajęciu pierwszego miejsca wśród najlepiej zarabiających zawodników na świecie. Portal goal.com, który przygotował zestawienie, szacuje majątek Brytyjczyka na 175 milionów funtów.

Fortuna, którą przez lata kariery zgromadził David Beckham, nie pochodzi tylko z honorariów płaconych mu przez kluby. Brytyjski piłkarz jest bowiem światową "marką", a jego zarobki w dużej mierze pochodzą z reklam. W ubiegłym roku zarobił "poza boiskiem" aż 15 milionów funtów. Nic więc dziwnego, że brytyjski piłkarz, grający obecnie we francuskiej drużynie Paris Saint-Germain, oddaje część swoich zarobków na cele charytatywne.

Beckham wyprzedził z zestawieniu zawodnika Barcelony Lionela Messiego, który zarabia około 100 tysięcy funtów dziennie. Fortunę Argentyńczyka szacuje się na ponad 115 milionów funtów. Na trzecim miejscu rankingu uplasował natomiast się Cristiano Ronaldo - jego majątek warty jest tylko o 3 miliony funtów mniej.

W zestawieniu goal.com uwzględniono pięćdziesięciu najbogatszych piłkarzy. Ich majątki to w sumie około 1,7 miliarda funtów, czyli więcej niż roczne PKP niektórych państw - na przykład Liberii.

10 najbogatszych piłkarzy (goal.com)

MiejsceZawodnikMajątek
1.David Beckham175 mln funtów
2.Lionel Messi115,5 mln funtów
3.Cristiano Ronaldo112 mln funtów
4.Kaka66,5 mln funtów
5.Ronaldinho63 mln funtów
6.Samuel Eto'o52 mln funtów
7.Wayne Rooney50 mln funtów
8.Zlatan Ibrahimovic47 mln funtów
9.Rivaldo45,5 mln funtów
10.Rio Ferdinand42 mln funtów