Pomocnik Barcelony Alexis Sanchez dołączył do kontuzjowanego kolegi z zespołu, Hiszpana Andresa Iniesty. Reprezentant Chile doznał urazu mięśnia nogi we wtorkowym meczu eliminacji MŚ 2014 z Kolumbią, przegranym 1:3.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze 23-letniego Sancheza. Jest pewne, że piłkarz nie wystąpi w sobotnim spotkaniu ligowym przeciwko Getafe. Jeśli jednak rehabilitacja będzie przebiegać zgodnie z założeniami lekarzy, Chilijczyk może powrócić na murawę w środę na spotkanie Ligi Mistrzów ze Spartakiem Moskwa.

Iniesta z kolei z pewnością nie pojawi się na boisku przez dwa tygodnie. Zabraknie go więc nie tylko w spotkaniu Primera Division, ale także w walce o punkty Champions League. Pomocnik wrócił do klubu z urazem po zgrupowaniu kadry i meczu eliminacji mistrzostw świata 2014 z Gruzją (1:0).

Na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii był także David Villa. Napastnik Barcelony ciągle szuka formy i nie zagrał przeciwko Gruzji. Nie doszedł jeszcze do pełni sił po poważnej kontuzji, której nabawił się w grudniu i przez którą musiał zrezygnować również z udziału w Euro 2012. Ostatnio wystąpił tylko w meczu towarzyskim z Arabią Saudyjską, w którym strzelił gola z rzutu karnego.

Nie grałem przez prawie osiem miesięcy. By wrócić do dawnej formy, potrzebuję czasu. Muszę pozostać cierpliwy, bo niczego nie da się przyspieszyć - przyznaje Villa.