Na RMF 24 i portalu Interia.pl trwa głosowanie w plebiscycie na Sportowca Roku 2014. O ten zaszczytny tytuł walczy trzynaścioro polskich czempionów. W oczekiwaniu na Wasz werdykt zapytaliśmy o typy słuchaczy i internautów, których komentarze wyróżniane były w plebiscytach na Sportowca Miesiąca, jakie ogłaszaliśmy przez cały 2014 rok. Faworyt - jak się okazało - jest jeden, ale pojawiła się też niespodzianka... Przeczytajcie!

Pani Małgorzata z Radzymina, która w plebiscycie na Sportowca Czerwca zagłosowała na Rafała Sonika, przyznała, że choć bardzo ceni najlepszego polskiego quadowca, to nie wybrałaby go Sportowcem Roku. W 2014 roku było wielu innych, którzy osiągnęli od niego o wiele więcej. Chociażby Mariusz Wlazły, mistrzostwo świata w siatkówce. Kamil Stoch. Jeśli chodzi o Sportowca Roku, to chyba właśnie na Kamila Stocha oddałabym swój głos. Chłopak naprawdę się w tym roku natrudził - podkreśliła. Dodała, że w pierwszej trójce najlepszych zawodników ubiegłego roku umieściłaby jeszcze Justynę Kowalczyk.

W porównaniu z wyborami najlepszych sportowców poszczególnych miesięcy swojego typu nie zmienił natomiast pan Marek z Jarosławia. Wybierając Sportowca Marca, wskazał Kamila Stocha, a teraz oddał mu swój głos w plebiscycie podsumowującym cały rok. Przeczytajcie fragment humorystycznego uzasadnienia, jakie zamieścił na naszych stronach za pośrednictwem specjalnego formularza:

Stoch, Kamil, Kamilek, Kamiluś, Mój Orzełek. Mój Lotniczek, Mój ci on, Mój Kamil, Mój kochany Kamilek. Taką metamorfozę niejaki Kamil Stoch przeszedł w oczach mojej żony po swoich wyczynach w ubiegłym roku. Gdybym umiał skakać tak jak on, to pewnie dopadłbym go na jakiejś skoczni i mu z deka wygarnął. Ale nie umiem. Mogę jedynie dokuczyć mu oddając głos na Sportowca Roku. Niech dźwiga następne trofeum, następne złoto, a co, niech ma!

W rozmowie z nami pan Marek zdradził również, że oprócz Kamila Stocha w pierwszej trójce najlepszych sportowców ubiegłego roku widziałby Zbigniewa Bródkę. To jest - można by powiedzieć - człowiek znikąd. Bez żadnego zaplecza wystrychnął na dudka całą światową elitę - podkreślił. Zwrócił uwagę, że pod względem finansowym codzienność polskich panczenistów jest wyjątkowo trudna. Jak zawodnik nie zdobędzie złota olimpijskiego, mistrzostwa świata, Europy, to nie ma nic - zauważył.

Jak dodał, podium uzupełniłaby w jego zestawieniu nienominowana w naszym plebiscycie Agnieszka Radwańska.

Kamila Stocha za najlepszego sportowca ubiegłego roku uważa również pan Krzysztof z Bielska-Białej, który w naszym plebiscycie na Sportowca Maja zagłosował na Marcina Gortata. Na drugim miejscu w podsumowaniu całego roku widziałby Zbigniewa Bródkę, a na trzecim Mariusza Wlazłego.

Dwa złote medale olimpijskie wywalczone w jednych igrzyskach - to, moim zdaniem, nie podlega dyskusji. Tym bardziej w sportach zimowych, to jest ewenement - podkreślił.

Jedynym wśród przepytanych przez nas słuchaczy, który nie wskazał Stocha jako Sportowca Roku 2014, był pan Wojciech z Ostrowa Wielkopolskiego. (W plebiscycie na Sportowca Lipca) głosowałem na Rafała Majkę, ale teraz mój typ by się zmienił. Chyba oddałbym swój głos na Justynę Kowalczyk. Ja również biegam na nartach, sporty zimowe mnie po prostu bardziej kręcą - przyznał. Pierwsza byłaby Justyna, drugi byłby któryś z siatkarzy, niech będzie Mariusz Wlazły, a trzeci chyba Kamil Stoch - wymienił.

Podkreślił również, że bardzo ucieszył go upominek od Rafała Majki i RMF FM, którym nagrodziliśmy jego uzasadnienie głosu oddanego na kolarza w plebiscycie na Sportowca Lipca. Bardzo mi miło, że zostałem nagrodzony fajnym prezentem. Dostałem gadżety radia RMF FM, ale przede wszystkim rękawiczki rowerowe od samego mistrza - a jestem aktywnym kolarzem, więc to był dla mnie superprezent - powiedział.

Pan Marek cieszył się przede wszystkim z autografu Kamila Stocha, a pan Krzysztof z koszulki od Marcina Gortata.

Pani Małgorzata podkreślała natomiast, że najbardziej ucieszyły ją upominki od RMF FM. Szczególnie czapeczka i szalik, teraz, kiedy mieliśmy chłodniejsze dni, bardzo się przydały - uśmiechnęła się. Te upominki - i od Rafała (Sonika), i od państwa - były naprawdę bardzo sympatyczne, sprawiły dużo radości mi i moim bliskim - dodała.

Nas natomiast bardzo cieszy, że możemy sprawiać Wam takie właśnie małe radości! Dlatego również w plebiscycie na Sportowca Roku 2014 przygotowaliśmy nagrody: tablet i iPhone od RMF FM i Interii trafią do autorów dwóch najciekawszych wpisów, uzasadniających Wasze głosy. Wybiorą je dziennikarze obydwu redakcji po zamknięciu głosowania, co nastąpi już w poniedziałek w południe. Nie traćcie więc czasu - zapraszamy do zabawy!

Zobaczcie pełną listę nominowanych do tytułu Sportowca Roku 2014 i krótkie opisy ich ubiegłorocznych sukcesów!