Angielska federacja piłkarska zajmie się wybrykiem Wayne'a Rooneya, który był widziany pod wpływem alkoholu w hotelu reprezentacji w Watford. Napastnik może stracić pozycję kapitana w kadrze.


Całą sprawę ujawnił brytyjski dziennik „The Sun”. Wayne Rooney miał świętować wygraną nad Szkocją na weselu, które odbywało się w hotelu kadry. Jak powiedzieli dziennikowi goście wesela Rooney miał być „sparaliżowany”i bawić się do godziny piątej nad ranem. Zdjęcie opublikowane przez „The Sun”przedstawiają napastnika pod wpływem alkoholu.

Zawodnik Manchesteru United za swoje zachowanie przeprosił. Jak informują dziś „BBC News” i „The Sun” Rooney może stracić opaskę kapitana. Ma to być kara za jego zachowanie, ponieważ jako kapitan reprezentacji Anglii powinien być przykładem nie tylko na boisku, ale także poza nim. 

Jak donoszą angielskie media Rooney nie jest jedynym piłkarzem, który tej nocy postanowił się zabawić. W cały skandal może być zamieszanych aż dziesięciu zawodników. Najczęściej pojawiają się nazwiska Rageema Sterlinga z Manchesteru City i Phila Jagielki z Evertonu. Angielska federacja piłkarska wszczęła w tej sprawie wewnętrzne śledztwo, mające na celu wyjaśnienie całego zamieszania.

(pb)